Preloader

Projektid

2022 aasta projektid:

Toetus summa 10125.60 €

Investeeringud põllumajandusettevõtte tulemuslikkuse parandamiseks

Taotlus nr: 41002200002

Mobiilne saagikoristusmasin ELEKTRONIK SP-07.

Tegevuse eesmärk:

Marjakorje masin marjadele istanduses – mustsõstrad, punased sõstrad, vaarikad, arooniad, kibuvitsad. Vähendab oluliselt korje aega, marjade korje kvaliteet on parem, kulu efektiivsem, värskelt korjatud marjad vähem aega põllul ilma eri temperatuurita. Seega marjade kvaliteet on parem ja see avaldub ka lõpptootes.

 

Objekti kirjeldus:

Marjakorje masin poolripp, PTO ühenduse valmidus, seadme hüdro ajam, raputus karusell, transportöör lindid marjadele, ventilaator marjade puhastamiseks lehtedest ja prahist, tagumise juhtratta üles/alla liigutamine, transportöör lindi kiiruse regulaator, marjakastide hoidik 2-le kastile. Tulemuseks on puhtad marjad mida saab koheselt kas edasi töödelda või siis ladustada edasisele säilitamisele sügavkülm kambrisse. Masina korje jõudlus on 1,5ha päevas.

Kivieemaldus masin

Tegevuse eesmärk:

Ise kasvatatud luuviljaliste saaduste masin, mis eemaldab luuviljalistelt seemned (kivid) ja saadakse puhas viljaliha ilma kivideta kätte. Kuna oma kasvatatud luuviljaliste saaduste (toorme) osakaal on väga palju suurenenud ja on tekkinud otsene vajadus tooret ümber töödelda efektiivsemal viisil, siis antud masin lahendab suurpäraselt selle olukorra. Meie aedades kasvavad töödeldavad saadused on maguskirsid, ploomid, haraline kollane ploom.

 

Objekti kirjeldus:

Luuviljaliste kivide eemaldus masin eraldab kivid ja saadav viljaliha mass on puhas kividest ja saadav viljaliha mass on ka kohe valmis lõpptoodangu (moosi) valmistamiseks ja ei vaja enam nii aja- kui ka energia kulukat vahepealset töötlemist. Masin annab väga suure nii ajalise kui ka energia kokkuhoiu.

2021 aasta projektid:

Toetus summa 5988.- EUR

Projekti nimetus – Sügavkülmkamber ostmine ja paigaldamine

Taotlus nr: 19202100220